Grupa Prymat przejęła 100% udziałów w firmie Kulinaria SA, wiodącym dostawcy przypraw do przemysłu spożywczego.

  • Grupa Prymat_logo

Grupa Prymat, czołowy producent przypraw w Polsce i właściciel m.in. takich marek, jak Prymat i Kucharek, zakupiła 100% udziałów w firmie Kulinaria SA, posiadającej 20-letnie doświadczenie w kreowaniu i produkcji mieszanek przyprawowych do przemysłu. To kolejna inwestycja Grupy Prymat w ostatnim czasie, po przejęciu w styczniu 2017 roku 80% udziałów w firmie Lacikonyha Kft., istotnym węgierskim producencie przypraw, wyrobów gotowych oraz dodatków spożywczych.  

Firma Kulinaria SA to wiodący producent mieszanek przyprawowych i funkcjonalnych dodatków przeznaczonych dla przemysłu spożywczego. W ofercie firmy znajdują się specjalistyczne mieszanki przyprawowe do różnego rodzaju mięs, przyprawy uniwersalne, a także mieszanki suszonych warzyw.  Produkty są dostarczane nie tylko na terenie Polski, ale także do krajów takich jak Bułgaria, Czechy, Łotwa, Rosja, Rumunia i Ukraina. Głównymi odbiorcami w tych krajach są zakłady przetwórstwa mięsnego.

Utrzymanie najwyższej jakości produktów zapewnia nowoczesna linia produkcyjna, profesjonalne laboratorium oraz pracownia doświadczalna. Na wysoką jakość i powtarzalność produktów Kulinaria SA wpływa praca w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001 i bezpieczeństwem żywności FSSC 22000, które zapewniają ciągłe doskonalenie wszystkich procesów zachodzących w firmie.

Kolejna inwestycja Grupy Prymat to efekt konsekwentnej strategii rozwoju Grupy Prymat,
po przejęciu w 2007 roku firmy Pěkný-Unimex s.r.o., ważnego czeskiego producenta przypraw i dodatków do żywności; w 2009 roku firmy Smak sp. z o.o., jednego z wiodących producentów w branży przetwórstwa owocowo-warzywnego oraz w 2017 roku firmy Lacikonyha Kft.,istotnego węgierskiego producenta przypraw, wyrobów gotowych oraz dodatków spożywczych.

Dzięki przejęciu firmy Kulinaria SA Grupa Prymat umocniła swoją pozycję w sektorze B2B oraz rozszerzyła ofertę produktów skierowanych do  gastronomii. Po sfinalizowaniu tej inwestycji Grupa Prymat łącznie zatrudnia 942 osoby, natomiast skonsolidowany obrót w 2017 roku zgodnie z prognozami osiągnie 514 milionów złotych.

………………………………………………………………………………………………….

Grupa Prymat to jeden z wiodących producentów przypraw oraz przetworów owocowo-warzywnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada szerokie kompetencje w produkcji suchej, mokrej oraz przetwórstwie warzywnym. Wyróżnia ją bogata oferta skierowana do rynku detalicznego, branży HoReCa (Hotele, Restauracje, Catering), a także przemysłu. Grupa Prymat dostarcza produkty do wszystkich kluczowych sieci, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Od lat uczestniczy także w kreowaniu i wspieraniu trendów na rynku przypraw.  

W portfelu marek Grupy Prymat znajdują się aktualnie: Prymat, Kucharek, Prymat GastroLine, Kulinaria, Asta, Smak, Avokádo, Nadir, Ízmester, Lacikonyha, Cavalcad oraz Gastro Maestro.

Prymat to najchętniej wybierana marka w Polsce – lider rynku przypraw z udziałem 42,8% (źródło: CMR, czerwiec 2017).
Jest ceniona ze względu na oryginalny smak i aromat oferowanych ziół, przypraw, musztard czy mieszanek przypraw. Natomiast marka Kucharek to lider rynku przypraw uniwersalnych z udziałem 53,8% (źródło: CMR, czerwiec 2017).

Przetwarzamy Twoje dane osobowe i stosujemy cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych usług. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Prywatności.
Zapoznaj się z informacjami od administratora.
Zarządzaj plikami cookies