Dla biznesu

O nas

Witamy w świecie przypraw!

Wiemy, jak ważny jest smak, aromat oraz powtarzalna jakość produktów. Każdego dnia w naszych 5 zakładach produkcyjnych powstają miliony produktów, po które Konsumenci sięgają codziennie. Teraz także Twoje produkty mogą mieć jeszcze więcej smaku i aromatu, ponieważ chętnie dzielimy się możliwościami produkcyjnymi oraz umiejętnościami technologicznymi. Wybierz znane, polskie przedsiębiorstwo i postaw na współpracę z dobrym smakiem. Zapraszamy do kontaktu >>

NASZE MARKI

Nasze kompetencje

 

Nasze produkty

1
Zioła

2
Przyprawy jednorodne

3
Suszone warzywa

4
Mieszanki przypraw

5
Przyprawa uniwersalna

6
Musztardy i sosy gotowe

7
Produkty funkcjonalne

8
Paniery i posypki

9
Dodatki spożywcze

10
Przetwory

11
Przyprawy ekologiczne

Zioła

Zioła Prymat pozwalają podkreślić naturalny smak potraw. Smak ziołowy, obok pikantnego, to jeden z najpopularniejszy z wariantów smakowych w Polsce. Tym, co wyróżnia nasze zioła, jest wysoka zawartości olejków eterycznych, co w efekcie daje intensywny smak. W tej kategorii warte podkreślenia są: oregano, bazylia, cząber, lubczyk, czosnek niedźwiedzi i majeranek.

Nasze zioła znajdują wiele zastosowań w przemyśle spożywczym. Są idealne do dań gotowych typu convenience jak: zupy, zapiekanki, sałatki, dania włoskie, pasty i serki do smarowania. Pasują do wyrobów garmażeryjnych, a nawet do aromatyzowania herbat czy deserów.

Przyprawy jednorodne

Nasze przyprawy jednorodne – pieprze, papryki czy przyprawy korzenne – charakteryzują się wysoką jakością. Oznacza to, że posiadają odpowiednie parametry technologiczne, co jest szczególnie ważne w przemyśle spożywczym.  Na uwagę zasługuje kategoria „papryki” oferowana przez Prymat, która  odznacza się wysoką astowością. Warto wspomnieć o cynamonie Prymat, który wyróżnia się niską zawartość kumaryny. Dzięki temu jest chętnie wykorzystywany jest w segmencie baby food.  Natomiast imbir i czosnek suszony to jeden z najpopularniejszych dodatków do dań gotowych i wyrobów garmażeryjnych. Nasz pieprz czarny mielony często trafia do soków i pomidorowych, a kolorowy  – do serów pleśniowych.

Suszone warzywa

Prymat oferuje szeroką gamę warzyw suszonych, które mogą pełnić m.in. rolę przypraw. To alternatywna dla świeżych warzyw przez cały rok, nie trzeba ich obierać, ani kroić, co ułatwia i przyspiesza procesy produkcyjne. Nasze suszone warzywa są chętnie wykorzystywane w przemyśle rybnym np. do marynowanych ryb oraz past i sałatek rybnych.  W przemyśle nabiałowym – do serków kanapkowych śmietankowych, a także do  dań gotowych.

Szczególnie doceniane w naszej ofercie są: natka pietruszki, szczypiorek, koperek, seler korzeń grys, cebulka grys oraz płatki, marchew korzeń grys czy włoszczyzna suszona.

Mieszanki przypraw

To kompozycje aromatycznych ziół i przypraw według oryginalnych receptur stworzonych przez technologów Prymat. Przy tworzeniu mieszanek zawsze starannie dobieramy surowce wysokiej jakości. Warto wiedzieć, że w naszych laboratoriach powstają mieszanki opracowywane pod specjalne wytyczne klientów.  Nasze mieszanki są stosowane do produkcji wyrobów mięsnych, kiełbas średnio i grubo rozdrobnionych, surowych i parzonych, a także do produktów garmażeryjnych, produktów vege (pasty, hummusy) wyrobów cukierniczych – (przyprawa do piernika, cukier z prawdziwą wanilią)  dań gotowych (tortille, pizze, zapiekanki), przetworów warzywnych i przekąsek, jak paluszki czy chipsy.

Przyprawa uniwersalna

Kucharek to przede wszystkim najpopularniejsza przyprawa uniwersalna.  Gwarantuje powtarzalność finalnego efektu kulinarnego oraz głębię smaku. W ofercie przypraw uniwersalnych są takie produkty jak: przyprawy uniwersalne w proszku i w płynie, kostki rosołowe, zupy, zasmażki.

Składy naszych produktów zawierają starannie wybrane mieszanki suszonych warzyw i przypraw tak, aby jak najlepiej wyeksponować smak przyrządzanej potrawy. W przemyśle spożywczym przyprawy uniwersalne są chętnie wykorzystywane w przemyśle mięsnym, wędliniarskim oraz do produkcji dań gotowych.

Musztardy i sosy gotowe

Musztardy,  majonez i sosy gotowe  Prymat to produkty dobrze znane naszym klientom gastronomicznym, dzięki  zostały starannie przygotowanym recepturom na bazie wysokiej jakości składników. Szczególnym uznaniem wśród klientów biznesowych cieszy się nasza musztarda miodowa, pomidorowa oraz czeska.  To właśnie musztardy Prymat  są  tak chętnie używane  w przemyśle spożywczym do produkcji  sosów majonezowych, sosów sałatkowych, jak i stosowane jako dodatek do gotowych sałatek, kanapek i innych dań gotowych. Poza własnymi recepturami musztard Prymat, istnieje możliwość opracowania oryginalnej receptury musztardy na specjalne zamówienie i wytyczne klienta.  

Produkty funkcjonalne

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości dodatki funkcjonalne dla przemysłu mięsnego takie jak:
Solanki zalewowe jak i nastrzykowe oraz preparaty wspomagające kutrowanie.
Emulgatory – preparaty stabilizujące do produkcji pasztetów, pasztetowych.
Stabilizatory barwy i świeżości – pozwalają na wydłużenie przydatności oraz stabilizują barwę produktów mięsnych.
Preparaty do jelit – połączenie funkcji barwiącej oraz stabilizującej i wspomagającej proces przygotowywania do produkcji.
Barwniki – oparte na barwnikach naturalnych, syntetycznych oraz wyciągach roślinnych.

Paniery i posypki

Nasze paniery pełnią rolę zarówno dekoracyjną, jak i nadają smak. Poprawiają także strukturę przekroju wyrobu gotowego. Są chętnie wykorzystywane do produkcji dań gotowych – obiadowych  i w przemyśle  garmażeryjnym, jak i przemyśle mięsnym.

Posypki to mieszanka przypraw i ziół nadające wyrobom piekarniczym takim jak paluszki, wafle ryżowe, chipsy  atrakcyjny wygląd i wyjątkowy  smak. Nasze posypki do słonych przekąsek od lat cieszą się popularnością i stale odnotowują wzrost sprzedaży. Mogą być stosowane na powierzchnię produktu oraz do wewnątrz.

Dodatki spożywcze

W naszej ofercie można znaleźć szereg dodatków spożywczych:

Soda, żelatyna – branża mięsna.

Cukier z prawdziwą wanilią – branża cukiernicza.

Kwasek cytrynowy – wszechstronne zastosowanie w przemyśle spożywczym, głównie  jako regulator kwasowości.

Cebulka smażona – dania gotowe (zapiekanki, garmażerka).

 

Przetwory

Oferujemy duży i zróżnicowany asortyment ulubionych przetworów. Dodatki takie jak oliwki, kapary oraz pomidory suszone w oleju z ziołami są doskonałe do podkreślenia śródziemnomorskiego charakteru potraw i ożywienia tradycyjnych dań. Natomiast szeroka oferta tradycyjnych kiszonek, warzyw marynowanych, sałatek i dodatków jest niezbędna w tradycyjnej kuchni.

Szczególnie popularne są pomidory suszone w oleju paski, które trafią do dań gotowych typu sałatki, pasty warzywne do smarowania pieczywa oraz hummusy. Natomiast pieprz zielony w zalewie i kapary doceniane są w branży rybnej.

Przyprawy ekologiczne

To produkty stworzone wyłącznie z naturalnych, ekologicznych surowców, bez dodatku soli, barwników czy sztucznych dodatków. Produkty To Naturalne zostały wytworzone zgodnie z zasadami produkcji ekologicznej. Rolnicy prowadzący ekologiczne gospodarstwa są regularnie kontrolowali przez niezależne jednostki certyfikujące. Przyprawy ekologiczne To Naturalne posiadają certyfikat PL – EKO–11.

Przyprawy ekologiczne chętnie wybierane są  do produkcji baby food (musy, przeciery) i produktów gotowych fitbio, np. pieczywo, batony typu fit czy hummus bio.

 

6 powodów, dla których warto z nami współpracować

1. Dbamy o wysoką jakość dzięki szczegółowym analizom

W 4 laboratoriach o różnych zakresach kompetencji, w tym w laboratorium mikrobiologicznym, kompleksowo badamy zarówno surowce, jak i gotowe produkty.

Naszym obowiązkiem jest dostarczanie produktów najwyższej jakości, zarówno dla rynku detalicznego, HoReCa, jak i przemysłu spożywczego. Nowoczesne laboratorium mikrobiologiczne pozwala nam ocenić, czy deklarowany przez dostawcę surowiec spełnia nasze wysokie wymagania. Dopiero po dokładnych badaniach nasze produkty są dopuszczane do sprzedaży. We własnym zakresie wykonujemy szereg analiz mikrobiologicznych, w tym w kierunku Salmonelli, E. coli, Bacillus cereus, Clostridium perfringens, pleśni i drożdży, a także pestycydów czy mykotoksyn. 

2. Produkujemy w 5 wysoko wyspecjalizowanych zakładach

Obecnie dysponujemy 71 liniami produkcyjnymi o dużych zdolnościach przerobowych, a ich liczba z roku na rok rośnie. Stabilność i bezpieczeństwo produkcji gwarantuje 5 zakładów produkcyjnych. To wszystko daje nam możliwość dostosowania produkcji do wymagań klientów. Dzięki różnorodnemu i nowoczesnemu parkowi maszynowemu możemy zaoferować szerokie spektrum produktów – od suchych i sypkich, po mokre, jak musztardy czy przetwory owocowe-warzywne, oczywiście w różnorodnej formie opakowań.

3. Oferujemy konkurencyjne ceny

Dzięki ogromnej skali produkcji i współpracy z dużymi i sprawdzonymi dostawcami możemy zapewnić konkurencyjne ceny z zachowaniem wysokiej jakości.

Grupa Prymat w ciągu roku pozyskuje i przetwarza ponad 40 tys. ton surowców potrzebnych do produkcji swoich produktów – detalicznych, gastronomicznych oraz dla przemysłu. Tak duża skala i wolumen zamówień oraz długoterminowe kontrakty z dostawcami surowców pozwalają nam zapewnić większą stabilność cen produktów, co daje większy komfort w prowadzeniu biznesu. W czasach dynamicznych zmian na rynku surowców pomoc naszego Działu Zakupów jest bezcenna.

4. Zapewniamy powtarzalność surowca

W naszej ofercie skierowanej dla przemysłu można liczyć na tą samą jakość i powtarzalność jak w produktach detalicznych.

W naszym portfolio znajduje się ponad 200 rodzajów produktów. Do polskich domów każdego dnia trafia kilkaset tysięcy naszych przypraw. Dzieje się tak dlatego, że nasi konsumenci doceniają jakość oraz powtarzalność jakości naszych produktów. Nie inaczej jest z produktami dla przemysłu. To, co każdy klient detaliczny otrzymuje w kilkugramowej saszetce, w przemyśle spożywczym kontrahenci otrzymują w kilogramach lub nawet tonach.

5. Gwarantujemy współpracę z doświadczoną kadrą technologów

Chętnie dzielimy się wiedzą i możliwością opracowania nowych projektów we współpracy z naszymi technologami, jak i według wytycznych klientów.

Nasi technolodzy to eksperci w dziedzinie przypraw i mieszanek funkcjonalnych. Ich wiedza i doświadczenie technologiczne pozwoliły nam na opracowanie takich bestsellerów sprzedażowych jak: Przyprawa do kurczaka Prymat, Przyprawa kebab-gyros Prymat czy uniwersalna Przyprawa do potraw Kucharek. Naszym partnerom biznesowym oferujemy możliwość skorzystania z dodatkowych usług obejmujących doradztwo technologiczne, dostęp do nowoczesnego laboratorium oraz doradztwo w zakresie prawa żywnościowego.

6. Mamy wyjątkowe kompetencje

 

 • Technologia kruszenia ziaren pieprzu. Dzięki niej produkt nie traci swoich walorów smakowych. Kruszony pieprz może być również frakcjonowany.
 • Nowoczesna, w pełni automatyczna i samoczyszcząca się linia do rozlewu i pakowania musztard w technologii clean, o wydajności rozlewu 20 ton dziennie i dokładności dozowania do 1 grama.
 • Linia produkcyjna do wytwarzania produktów certyfikowanych: EKO, HALLAL.
 • Nasze rozwiązania technologiczne pozwalają nam uzyskać dobry smak bez udziału wzmacniaczy z grupy E, a także tłuszczu nieutwardzonego.
 • Mamy również możliwość produkcji na tłuszczu RSPO MB i SG.
 • Posiadamy autorskie rozwiązania i receptury produktów wegetariańskich i wegańskich

Jak powstają nasze produkty

Dziś produkcja w Grupie Prymat odbywa się w 3 zakładach produkcyjnych w Polsce i 2 w Czechach. Do dyspozycji mamy ponad 70 linii produkcyjnych i kolejne w planach inwestycyjnych. O sprawność procesów produkcyjnych oraz ich wysoką jakość dba zespół zapewnienia jakości, produkcji oraz dział techniczny. Nasze linie wyposażone są w sita, magnesy detektory metali oraz detektory X-Ray, które zapewniają wysoką jakość oraz bezpieczeństwo produktów. Produkcja odbywa się zgodnie z wdrożonymi normami IFS oraz BRC oraz wymaganiami naszych klientów.

Szeroka gama opakowań przemysłowych od 1 do 25 kg

Zakłady Grupy Prymat oferują liczne możliwości w zakresie pakowania, porcjowania, a nawet frakcjonowania surowców. Szeroka gama opakowań przemysłowych pozwala na dostarczenie do Państwa zakładów produkcyjnych, produktów najwyższej jakości – świeżych i aromatycznych.

Zobacz gdzie powstają nasze produkty

Zapraszamy do akcji cross promocyjnych

Działania cross-promocyjne w spółce Prymat mają długą tradycję i sprawdzoną skuteczność. Przyprawy są niezbędnym dodatkiem w niemal każdej kategorii kulinarnej, a nasz szeroki asortyment daje ogromne możliwości współpracy. Nasze doświadczenia obejmuje współpracę ze znanymi markami z branży mięsnej, alkoholowej, napojów bezalkoholowych, a także produktów suchych typu makarony czy sprzęt AGD. Jesteśmy przekonani, że współpraca w formie akcji cross-promocyjnych może przynieść obu stronom osiągnięcie wspólnych efektów marketingowych, wizerunkowych, jak i sprzedażowych.

Zapraszamy!

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy serdecznie do bezpośredniego kontaktu osobiście/mailowo/telefonicznie, jak i za pomocą poniższego formularza. Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na każde pytanie, pomożemy dobrać lub stworzyć odpowiednie produkty oraz przygotujemy atrakcyjną ofertę.
 

Marcin Bratko

Kierownik ds. Sprzedaży B2B
tel.kom: +48 506 006 819
tel: +48/12 252-88-47
e-mail: mbratko@prymat.pl 

 

 

Dagmara Jedynak

Referent w Dziale Sprzedaży GastroLine i B2B
tel. kom.: +48 506 005 755
tel: +48/12 252-88 47
e-mail: djedynak@prymat.pl


Dane kontaktowe Grupy Prymat


Prymat sp. z o.o.
ul. Chlebowa 14
44-337 Jastrzębie-Zdrój

tel.: +48 32 47 33 222
e-mail: prymat@prymat.pl

Kontakt dla mediów:
tel.: +48 12 252 88 21
e-mail: pr@prymat.pl

Dział Eksportu:
e-mail: export@prymat.pl

Formularz kontaktowy  Przetwarzamy Twoje dane osobowe i stosujemy cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych usług. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Prywatności.
  Zapoznaj się z informacjami od administratora.
  Zarządzaj plikami cookies