Podsumowanie – backup

KALENDARIUM 2020

1. Styczeń

„Doradca Smaku” i „Kuchenne rewolucje” - kolejna edycja

„Doradca Smaku” -  to już 12. sezon programu, kóry pojawił się w nowej odsłonie, „Kuchenne Rewolucje” -  to już 21. edycja, 10 lat na ekranach TV!

Papryka węgierska Prymat  - Najlepszy Produkt 2020

Papryka węgierska słodka mielona Prymat (nasza nowość z 2019 roku) zdobyła Złoty Medal w kategorii  "Przyprawy i marynaty". Był to wynik badania przeprowadzonego przez GFK Polonia dla magazynu branżowego "Wiadomości Handlowe".

Musztardy Prymat - 3 nowe warzywne warianty

Początkiem roku w kategorii musztard pojawiły się nowości, które uzupełnieniły i urozmaiciły dotychczasową ofertę. To tzw. musztardy warzywne - czosnkowa, pomidorowa i jalapeno.

Nowa rozlewnia musztard w Żorach

W zakładzie produkcyjnym w Żorach w tzw. części mokrej oddano do użytkowania nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną linię do rozlewu musztard. Inwestycja podwoiła nasze moce produkcyjne w tym zakresie.

2. Luty

W lutym miała miejsce kontynuacja kampanii reklamowej w telewizji i w prasie - Prymat... i chcesz więcej

Przypominamy spot reklamowy:

3. Marzec

Marzec 2020 roku upłynął pod znakiem początków walki z koronawirusem - także w Grupie Prymat. Opracowano wiele zasad bezpieczeństwa we wszystkich lokalizacjach, zakładach i biurach Grupy Prymat. W sumie do dziś powstały 32 punkty z zasadami, które opisują, jak działać, aby uniknąć ryzyzka zarażenia się.

Loteria marki Prymat

Kluczową akcją wiosny i lata była loteria pieniężna, w której pula nagród wynosila 250 tys. zł. Ogólnopolska loteria konsumencka ruszyła 1 maja i trwała do końca września.

Musztardy z alkoholem - nowości w naszej ofercie

Dla miłośników musztard przygotowaliśmy kolejne warianty smakowe. To trzy musztardy alkoholowe, które powstały na bazie dodatków takich jak: śliwowica, piwo i miód oraz whisky. Razem z nowościami oferujemy obecnie aż 16wariantów smakowych musztard.

Zakończenie procesu połaczenia spółek

2 marca zakończono proces połączenia spółek Kulinaria S.A. w Tychach i Prymat sp. o.o. w Jastrzębiu-Zdroju.

 

4. Kwiecień

Wielkie gotowanie” w stacji TVN z udziałem marki Prymat

Podczas relacji na żywo Polacy wspólnie gotowali w swoich kuchniach w trudnych czasach lockdownu, które zyskały hasło #zostańwdomu. Ten program to była doskonała okazja, aby pokazać, że w czasach izolacji, nie tylko można, ale i trzeba zdrowo i sensownie się odżywiać.

#gotujwdomu - dzielmy się e-bookiem

Akcja „zostań i #gotujwdomu” oraz specjalnie przygotowany e-book były inspirowany zarówno potrzebą chwili, jak i zawartością koszyków Polaków na trudne czasy. Zebraliśmy najlepsze i najbardziej praktyczne przepisy w jednym miejscu.

5. Maj

„S.O.S. dla gastronomii”

„S.O.S. dla gastronomii” to nasz autorski pomysł na to, co możemy zrobić dla naszych dystrybutorów i restauratorów, aby łatwiej było na nowo uruchomić pracę sektora gastronomicznego po wiosennym lockdownie. Przygotowliśmy m.in. pakiety promocyjne z gratisowym produktem.

„Złoty paragon” dla przyprawy Kucharek

Przyprawa do potraw Kucharek otrzymała nagrodę „Złoty paragon” - nagroda Kupców Polskich w plebiscycie organizowanym przez miesięcznik branżowy „Hurt i Detal”. To idealne podsumowanie 25-letniej obecności Przyprawy do potraw Kucharek na rynku.

6. Czerwiec

Prymat GastroLine – powrót działań marketingowych

Po trudnych miesiącach dla sektora gastronomii uruchomione zostały kolejne działania marketingowe marki Prymat GastroLine. Wspieraliśmy zarówno sprzedaż, jak i edukację młodych talentów, m.in. poprzez akcję z siecią Makro „Szef dla Młodych Talentów” czy prestiżowe projekty wydawnicze.

7. Lipiec

Nowa receptura Przyprawy do potraw Smak Natury

W wyniku prac nad ulepszaniem składów naszych produktów, została opracowana nowa receptura Przyprawy do potraw Smak Natury.

W nowym składzie znalazły się tylko naturalne składniki; oliwa z oliwek, sól, zwiększona została zawartość warzyw do 40%.

 

8. Sierpień

#GaszynChallenge

Zeszłoroczne lato upłyneło pod hasztagiem#GaszynChallenge. Była to akcja charytatywno-społecznościowa na rzecz chorych dzieci. Nominowani przez firmę Iglotex do #GaszynChallenge przyjęliśmy wyzwanie i nasza sportowa reprezentacja spisała się na medal.

9. Wrzesień

Marka Prymat  w jesiennej ramówce telwizyjnej

Jesienna ramówka to kolejny sezon programu „Doradca Smaku” z Robertem Sową i ciąg dalszy „Kuchennych Rewolucji".

Marka Prymat intesywnie w social mediach

W ramach kampanii "Prymat... i chcesz więcej" powstała nowa odsłona komunikacji w social media, która przyciąga wzrok i zapada w pamięć.

10. Październik

Kucharek obchodzi jubileusz 25-lecia

Pod koniec 1995 roku na polskim rynku spożywczym pojawiła się też zupełnie nowa marka - Kucharek. Kulinarnych zastosowań tej przyprawy nie ma końca i pomimo wielu zmian na przestrzeni ostatnich 25 lat, w tym kulinarnych, Kucharek to niezmiennie marka numer 1 na rynku przypraw uniwersalnych w Polsce.

Kucharek w zupełnie nowych opakowaniach

W październiku Przyprawa do potraw Kucharek, zarówno wariant klasyczny, jak i Smak Natury, pojawiła się w dwóch zupełnie nowych opakowaniach funkcjonalnych.

Prymat liderem - kampania w mediach branżowych

W mediach branżowych skierowanych do handlu miala miejsce kampania informacyjna: aż 8 na 10 najlepiej sprzedających się produktów w kategorii przypraw należy do marki Prymat.

11. Listopad

Loteria marki Kucharek z okazji 25-lecia

Z tej okazji jubileuszu została przygotowana loteria dla konsumentów wspierająca sprzedaż wszystkich produktów marki Kucharek.

Złote Innowacje 2020 - wyróżnienia dla naszych produktów

Produkty marki Prymat - musztardy z alkoholem i przyprawy w młynkach - znalazły się w ścisłym gronie laureatów konkursu „Złote Innowacje FMCG & Retail 2020”.

Nowy mechanizm młynków Prymat  

Musztardy z alkoholem Prymat

 

Reklamy Prymat i Kucharek w prasie oraz w krzyżówkach

Okres jesienno-zimowy to idealny czas na chwilę z gazetą czy krzyżówką. Dlatego też w ulubionych tytułach prasowych znalazły się reklamy zarówno marki Prymat, jak i Kucharek. Nasze reklamy pojawiły się też w popularnych krzyżówkach.

12. Grudzień

Loteria marki Kucharek - reklama radiowa

Jubileuszowa loteria marki Kucharek była intensywnie wspiera kampanią reklamowa w stacjach Grupy RMF. Urodzinową reklamę można odsłuchać, klikając na ikonę obok.

Ebook #gotujwdomu 2.0.

Akcja #gotujwdomu, którą rozpoczęliśmy w marcu, otrzymała  swoją drugą odsłonę w okresie jesienno-zimowym. Przygotowaliśmy odświeżoną wersję e-booka kulinarnego m.in. z przepisami i poradami w duchu zero waste, czyli hołdującymi zasadzie niemarnowania żywności.

 

Nowe, większe ekspozycje w marketach

Przed Świetami pojawiły się specjalne ekspozycje o rozmiarze palety w dużych marektach. To początek zmian w stałych ekspozycjach, które zaplanowano w roku 2021.

Nowość w ofercie - Żurawina klasyczna Smak

W naszej ofercie pojawiła się żurawina. To popularny dodatek o słodko-kwaśnym smaku, doskonały do potraw świętecznych, jak i codziennych posiłków.

„KOLEKCJA SMAKÓW”- nowy program z marką Prymat

W sobotnie, zimowe popołudnia na antenie TVN można zobaczyć zupełnie nowy program telewizyjny o kulinarnym charakterze - "Kolekcja Smaków". Prowadzącym jest Michel Moran, a partnerem programu została marka Prymat.

Nasza świąteczna paczka - dobry uczynek na koniec roku

Po raz 13. wykazaliśmy się ogromnym zaangażowaniem Wystarczyło zaledwie kilka godzin, aby ponad 70 dzieci znalazło swoich "Mikołajów", którzy spełnią marzenia.

 

Przetwarzamy Twoje dane osobowe i stosujemy cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych usług. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Prywatności.
Zapoznaj się z informacjami od administratora.
Zarządzaj plikami cookies